Noví členové správní rady Anglického gymnázia

Share this article

Exam results

The Rt Hon Greg Hands

Greg Hands - new EP Governor

Parlamentní kariéra

Greg Hands dlouhodobě působil v Anglickém gymnáziu (ECP) na pozici člena správní rady v letech 2009 až 2015. Poté odstoupil, aby se mohl soustředit na svou práci člena britského parlamentu a vládního ministra. Během své parlamentní kariéry zastával pan Hands řadu ministerských pozic v různých vládních resortech. Mezi ně patřily funkce jako generální tajemník ministerstva financí, ministr pro obchodní politiku a ministr pro energetiku, čistý růst a změnu klimatu. Působil také jako předseda Konzervativní strany. Tyto pozice mu poskytly rozsáhlé zkušenosti v oblasti hospodářské politiky, mezinárodních vztahů a strategického vedení.

Propojení s Českou republikou

Spojení pana Handse se střední Evropou je rovněž dlouhodobé. Mluví německy, francouzsky a česky, což svědčí o tomto propojení a o jeho uznání pro bohatou kulturu a historii této oblasti. Často navštěvuje Prahu jako řečník pro akce CEVRO a GlobSec, čímž dále upevňuje své vazby na Českou republiku. Greg Hands je také patronem Českého národního trustu (CNT) a Přátel českých historických budov, čímž podporuje ochranu místního dědictví. V červnu 2025 nastoupil do nové role strategického poradce Daniela Křetínského a skupiny EP Group. Působí v Londýně i v Praze a zaměřuje se především na činnost skupiny EP v Německu a Velké Británii.

Veřejná služba

Osobní vazby pana Handse na Českou republiku v kombinaci s jeho rozsáhlými politickými a vládními zkušenostmi z něj činí velmi přínosného člena správy rady ECP. Věří, že jeho zkušenosti ve veřejné službě, jeho znalosti mezinárodních vztahů a silné regionální vazby pomohou podpořit poslání gymnázia. Zvláště se zajímá o to, aby přispěl ke strategickému rozvoji školy a posílil vazby mezi Spojeným královstvím a Českou republikou, což pomůže dále posílit reputaci ECP jako přední akademické školy.

 

Johana Heřmánková se v roce 2018 stala přidruženou členkou vzdělávacího výboru školy. Po získání bakalářského a magisterského titulu z filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se jako spolueditorka podílela na vydání knihy Filosofie v podzemí – filosofie v zázemí: Podoby filosofie v českých zemích v době normalizace a po sametové revoluci. Tato kniha se zabývá undergroundovými filozofickými semináři z komunistické éry a porevolučním opětovným oživením filozofie v českém akademickém prostředí.

Učitelka filozofie

Vášeň Mgr. Heřmánkové pro vzdělávání ji přivedla k vyučování. Učila filozofii na Lauderových školách v Praze a interpretaci a analýzu literárních textů na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka. Následně se zapojila do rozvoje dalšího vzdělávání pro učitele filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V současné době je na rodičovské dovolené, na kterou nastoupila z organizace Post Bellum, kde se jako editorka projektu Paměť národa a jeho časopisu dále zaměřila na období normalizace a také na temná padesátá léta.

Výzkumný program

V důsledku silného přesvědčení o hodnotě spolupráce mezi akademickou sférou a školami, Johana Heřmánková založila program „Projekty aplikované ekonomie pro talentované studenty.“ Jde o výzkumný program pro studenty vyšších ročníků středních škol, který pořádá CERGE-EI (Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium – Ekonomický institut). Zaměřila se také na vzdělávací politiku, strategii a pedagogiku, což ji přivedlo ke studiu vzdělávacích věd, ve specializaci vůdčí schopnosti ve vzdělávání, na University of Jyväskylä ve Finsku.

V květnu 2025 byla jmenována členkou správní rady Anglického gymnázia. Díky svým zkušenostem s českým i severským vzdělávacím systémem si klade za cíl přispět k diskusím o akademických záležitostech a podpořit poslání školy poskytovat prvotřídní akademické vzdělání britského stylu v České republice.

Hlavní odpovědností správní rady je stanovit dlouhodobou strategii školy a zajistit její realizaci. Díky pečlivé správě financí v průběhu třiceti let od otevření školy se Anglickému gymnáziu podařilo z nahromaděných rezerv odkoupit budovu školy v Sokolovské, a tím si natrvalo zajistit její sídlo. Škola si také mohla vzít úvěr od ČSOB, aby měla možnost spolupracovat se špičkovými architekty a stavební firmou. Dojde tím nejen k rekonstrukci stávající budovy, ale vznikne i skvělá nová přístavba, která zajistí prvotřídní zázemí pro studenty i zaměstnance na další roky.

Greg Hands a Johana Heřmánková se připojují ke správní rady Anglického gymnázia s nadšením a těšíme se na spolupráci s nimi ve prospěch studentů a zaměstnanců školy.

Přihlaste se Newsletter eShop