Proč je Anglické gymnázium tak zajímavé

 • Vedle akademického vzdělání poskytujeme i široké spektrum mimoškolních aktivit
 • Mimoškolní aktivity zvyšují šance k přijetí na zahraniční univerzity
 • Umění, debatování, sport, program DofE, divadlo, jazykové kluby a další
 • Zavedli jsme program CARITAS, který zahrnuje charitativní činnost a dobrovolnictví
 • Důraz na výchovnou péči má pro život školy zásadní význam

Na studentech nám záleží – výchovná péče

Studenti dosahují nejlepších výsledků, když se cítí šťastní, když jsou v bezpečí a vědí, že nejsou svým vyučujícím lhostejní. Naše výchovná péče je proto zásadní pro úspěch gymnázia a našich studentů.

 • Každý student má svého třídního učitele
 • Každý student je členem jedné ze čtyř kolejí, které mají své vedoucí
 • Každý vedoucí koleje dohlíží na blaho studentů v rámci dané koleje po celou dobu jejich studií
 • Pořádáme mnoho soutěží mezi jednotlivými kolejemi a každoročně udělujeme vítězným kolejím čtyři poháry v akademických, sportovních a kulturních kategoriích

 

Budování „wellbeing“ kultury v ECP

Velmi široce lze „wellbeing“ popsat jako kvalitu života člověka. Je třeba jej vztahovat k tomu, jak se cítíme a jak všeobecně fungujeme v různých oblastech života; týká se to kognitivních funkcí a našeho emocionálního, sociálního, fyzického i duševního zdraví.

V souvislosti s pandemií, přísnějšími požadavky britské legislativy a aktuálními trendy v mezinárodním vzdělávání jsme se rozhodli přistoupit k tomuto tématu systematicky.

Zavedli jsme programy pro učitele, ostatní zaměstnance a studenty, zřídili jsme několik pracovních skupin zaměřených na wellbeing, vytvořili dotazníky spokojenosti a zpětné vazby. Dále jsme na intranetu založili sekci zaměřenou na wellbeing, která má za cíl toto téma propagovat, uspořádali jsme webináře (jak pro studenty, tak i rodiče), školení první pomoci v oblasti duševního zdraví a budujeme také nové vztahy s externími odborníky.

Ve stylu mnoha britských škol je Anglické gymnázium rozděleno na čtyři domy, které představují čtyři prvky života neboli VITA:

Pastoral Care
 • Více Zde
  Glenn Bleaksvedoucí koleje Aqua, učitel francouzštiny a TOK

  Glenn Bleakstall

  „Dokonce i drobná péče o druhého člověka je jako kapka vody, která rozvlní celý rybník ...“ Jessy a Bryan Matteo

 • Více Zde
  David WyllyamsSenior Tutor - Ignis, vedoucí oddělení ekonomie

  David Wyllyamstall

  Ignis is the god of fire, known for his young and light-hearted nature. He is joyful and loves to play but also has a warriorlike side. Among the gods he is a strong fighter and those who follow him never falter in battle for they have the fiery god at their side.

 • Více Zde
  Helen Sartainvedoucí koleje Terra, vedoucí PSME, učitelka matematiky

  Helen Sartaintall

  Studenti v koleji Terra nejsou „Born to Follow/narozeni, aby někoho následovali“ (Bon Jovi), ale jsou nezávislí, kreativní, empatičtí a díky svým dovednostem, touze a motivaci jsou připraveni změnit věci k lepšímu pro sebe, pro širší společenství i pro celý svět.

 • Více Zde
  Nicolas Hillvedoucí pro 5. a 6. ročník, dějepis

  Nicolas Hilltall

  Výchovná péče je ústředním bodem naší práce na Anglickém gymnáziu - vše se od ní odvíjí. V koleji Ventus se snažíme ujistit se, že výchovné potřeby všech našich studentů jsou splněny a že máme aktivní, bezstarostný, ale vážný přístup ke všem kolejním soutěžím a činnostem.

Zažij více! – :more programme – Strom zkušeností

 

Chcete se více radovat ze života? Chcete naplnit svůj život něčím smysluplným? Chcete si rozšířit své obzory?

 

Prozkoumejte kořenový systém našeho Stromu zkušeností a podívejte se, jak se naši studenti stávají ZVÍDAVĚJŠÍMI, HLOUBĚJŠÍMI, KOMUNIKATIVNĚJŠÍMI A ODVÁŽNĚJŠÍMI.

 

Prozkoumejte celý Strom zkušeností a uvidíte, jak :more programme pomáhá studentům stát se ZÁSADOVÝMI, OTEVŘENÝMI, EMPATICKÝMI, VYROVNANÝMI a samozřejmě PŘEMÝŠLIVÝMI.

 

Proklikejte se Stromem zkušeností a objevujte bohatství programu :more..

Máte zájem o více informací?