Share this article

Nicolas Hill

Vedoucí pro výběr univerzity, další dráhy a rozšiřující programy pro studenty IB

vedoucí pro výběr univerzit, kariéry a pro rozšiřující programy pro vyšší školu; dějepis Nicolas původně pochází z Norfolku v Anglii. Nejprve získal zkušenosti s výukou, když strávil jeden rok výukou angličtiny na maďarském gymnáziu. Poté, co absolvoval vysokoškolské vzdělání v oboru Politika a historie a GDL v právu, Nicolas strávil krátké pracovní období jako tiskový zástupce Rady pro ekonomický a sociální výzkum a nevládní organizace ve Španělsku a Nikaragui, než nastoupil do kariéry v podnikání.

Během této doby strávil čtyři roky založením a poté vedením mezinárodní obchodní společnosti v Malajsii jako výkonný ředitel. Nicméně, poté, co strávil dva roky přednášení v Business a angličtině na univerzitě v Tokiu, se vrátil do Velké Británie, aby dokončil PGCE na University of Bath. Má rovněž magisterský titul v oboru Historie a vzdělávání z Cambridge University.

Nicolas vyučoval historii ve dvou britských školách, ale nakonec ho přitahovala střední Evropa a v posledních sedmi letech učil na ECP, nejprve jako vedoucí výuky historie a 6. ročníku, a nyní je také odpovědný za univerzity, kariéru a akademické obohacení. Je rovněž vedoucím týmu pro zkušební komise IBO a zkoušejícím pro historii IB, eseje a historii Edexcel GCSE. Ve svém volném čase je nadšený čtenář historie a pokouší se přidat do seznamu 42 zemí, do kterých ještě necestoval.