Proč jsme hrdí na Anglické gymnázium…

 • Jsme hrdí na naši pověst vysoce uznávané akademické školy
 • Od roku 1994 získalo Diplom IB už více než 1200 studentů
 • Studenti ECP pokračují ve studiu na nejlepších univerzitách včetně Oxfordu a Cambridge
 • Příběhy našich absolventů mluví samy za sebe
 • Absolventi pravidelně navštěvují ECP, aby se podělili se současnými studenty o své zkušenosti

 

Univerzity, na kterých naši studenti pokračovali ve studiu v roce 2018

 • Velká Británie34 studentů
 • Česká republika18 studentů
 • Holandsko4 studentů
 • Ostatní Evropa7 studentů
 • USA/Kanada3 studenti
 • Jižní Korea1 student

60 studentů pokračovalo na vysoké škole, kterou si nejvíce přáli studovat. 10 studentů se dostalo na svoji druhou nejpreferovanější vysokou školu.

Univerzitní destinace v předchozích letech

IB tým na Anglickém gymnáziu

Posláním IB týmu je udržovat naši školu jako centrum excelence pro výuku IB a připravovat studenty na budoucí úspěchy. Studenty podporujeme ve třech oblastech:
Učení: stanovit vysoké standardy a zajistit mimořádnou pedagogickou výuku  IB, aby všichni
            studenti dosáhli svého akademického potenciálu
Výchovná péče: výchovná péče o studenty programu IB
Univerzity a kariéra: poskytovat kvalitní poradenství a pomoc při plánování studia a práce po absolvování Anglického gymnázia
Na naše studenty klademe vysoká akademická očekávání v kombinaci se stálým vedením, porozuměním a povzbuzením.

Emily Rankin

Stephen Hudson

Nicolas Hill

Chantelle Buchanan

Glenn Bleaks


Absolventi

Všichni studenti Anglického gymnázia (ECP) se po ukončení školy automaticky stávají členy sítě ECP (ECPN). Absolventi se často a rádi vracejí k nám do školy, nejen aby zavzpomínali na svá studia, ale také aby poradili našim současným studentům s výběrem univerzity a kariéry, aby se s nimi podělili o své zkušenosti a nabídli praktickou konzultaci a tím pomohli uvést novou generaci absolventů úspěšně do dospělosti. Většina studentů chce pokračovat ve studiu na vysoké škole v České republice, Spojeném království, USA či jinde ve světě.

A kde jsou dnes?


ECPN je síť pro širší komunitu školy, díky které mohou všichni, kteří se za více než dvacet let již stali součástí rodiny ECP, zůstat v kontaktu, udržovat spojení mezi školou a všemi jejími absolventy, jejich rodiči, bývalými zaměstnanci a členy správní rady. Doufáme, že rozšířením a utužením těchto vazeb posílíme Anglické gymnázium, abychom tak mohli i nadále plnit a šířit své poslání vzdělávat novou generaci mladých lidí v Praze. A spolu s tím, jak naši absolventi postupují v kariéře a ve svých profesích, jim sdružení ECPN pomáhá udržovat kontakty s ostatními, kteří působí ve stejném oboru. Mohou nabídnout poradenství a podporu tak, aby se za dalších dvacet let úspěšní absolventi ECP objevili ve vedoucích pozicích ve všech oblastech české scény a pomáhali své zemi, aby se stala lepším, spravedlivějším a prosperujícím místem.


Všichni studenti Anglického gymnázia se automaticky stávají členy sdružení (ECPN) v momentě, kdy školu opustí. Naši absolventi nás pravidelně navštěvují a poskytují poradenství současným studentům ohledně výběru univerzity a kariéry, sdílí s nimi své zkušenosti a nabízejí praktické rady, a tím pomáhají další generaci při vstupu do dospělosti. Studenti tyto návštěvy absolventů velmi vítají. Jeden z absolventů po návštěvě řekl: „Pomáhá to nejen mé bývalé škole, ale pomáhá to i mé zemi.“
Inspekční zprávy