The Rt Hon Greg Hands
Johana Heřmánková se v roce 2018 stala přidruženou členkou vzdělávacího výboru školy. Po získání bakalářského a magisterského titulu z filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se jako spolueditorka podílela na vydání knihy Filosofie v podzemí – filosofie v zázemí: Podoby filosofie v českých zemích v době normalizace a po sametové revoluci. Tato kniha se zabývá undergroundovými filozofickými semináři z komunistické éry a porevolučním opětovným oživením filozofie v českém akademickém prostředí.
Učitelka filozofie
Vášeň Mgr. Heřmánkové pro vzdělávání ji přivedla k vyučování. Učila filozofii na Lauderových školách v Praze a interpretaci a analýzu literárních textů na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka. Následně se zapojila do rozvoje dalšího vzdělávání pro učitele filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V současné době je na rodičovské dovolené, na kterou nastoupila z organizace Post Bellum, kde se jako editorka projektu Paměť národa a jeho časopisu dále zaměřila na období normalizace a také na temná padesátá léta.
Výzkumný program
V důsledku silného přesvědčení o hodnotě spolupráce mezi akademickou sférou a školami, Johana Heřmánková založila program „Projekty aplikované ekonomie pro talentované studenty.“ Jde o výzkumný program pro studenty vyšších ročníků středních škol, který pořádá CERGE-EI (Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium – Ekonomický institut). Zaměřila se také na vzdělávací politiku, strategii a pedagogiku, což ji přivedlo ke studiu vzdělávacích věd, ve specializaci vůdčí schopnosti ve vzdělávání, na University of Jyväskylä ve Finsku.
V květnu 2025 byla jmenována členkou správní rady Anglického gymnázia. Díky svým zkušenostem s českým i severským vzdělávacím systémem si klade za cíl přispět k diskusím o akademických záležitostech a podpořit poslání školy poskytovat prvotřídní akademické vzdělání britského stylu v České republice.