Absolventi ECP 2018 míří na špičkové univerzity

Share this article

Absolventi ECP míří na špičkové univerzity

Rok 2018 byl dalším úspěšným rokem. Absolventi ECP míří na špičkové univerzity ve Velké Británii, Evropě a Severní Americe, včetně Oxfordské univerzity.

Celkem 69 absolventů ECP má zajištěné místo na některé z nejprestižnějších univerzit na světě. 82% studentů, kteří v tomto roce absolvovali ECP, pokračují ve studiu na své preferované univerzitě. Celkem 91% pak studuje na univerzitě, své první nebo druhé volby.

Oxbridge

Mark Revan Rangotis se chystá studovat biomedicínu v Oxfordu. Připojí se tak k našemu absolventovi z roku 2017, Gregovi Buczkó, který tam studuje již druhým rokem obor ekonomie a management.

Russell Group Universities

Pět studentů bude pokračovat na University College London (UCL). Budou studovat různé obory, jako například informatika, geografie, lingvistika a medicínská chemie. UCL se řadí na třetí místo v pořadí nejlepších univerzit ve Velké Británii, hned po Oxfordu a Cambridge. UCL je jedním z dvaceti čtyř členů elitní skupiny univerzit Russell Group, často označované jako „Premier League“. I další absolventi ECP začnou studovat v této elitní skupině:

  • tři absolventi půjdou na Kings College v Londýně,
  • čtyři studenti na Queen Mary University v Londýně,
  • a další studenti do lokalit Durham, Edinburgh, Exeter, Manchester, Warwick a York.

Univerzita St Andrews

Dva studenti se chystají do Skotska na univerzitu v St. Andrews, kde Prince William studoval dějiny umění, aby studovali biochemii a informatiku.

Nizozemí

Ne všichni naši absolventi míří do Velké Británie. Další univerzity na seznamu zahrnují i Amsterdam a Delft v Nizozemí.

Česká republika

Mezi další destinace patří ČVUT, VŠE a pět studentů bude studovat medicínu na Univerzitě Karlově.

Anglické gymnázium se pyšní tím, že nabízí vzdělání, které studentům pomáhá rozvíjet celkovou osobnost, schopnost přizpůsobit se životu po škole a úspěšně a šťastně pracovat a žít. Chceme našim absolventům poskytovat co nejšiřší výběr budoucího studia na univerzitách. Těší nás úspěch absolventů 2018, kterého dosáhli také díky našemu IB týmu a díky všem pedagogům, kteří je podporovali.