Vánoční trhy Anglického gymnázia

Share this article

Vánoční trhy ECP 2018

ECP slaví 90-té výročí od zasazení Lípy svobody

V letošním roce si Anglické gymnázium připomíná 90 let od zasazení Lípy svobody, která je na naší školní zahrádce.

Rozhodli jsme se, že prozkoumáme, co se v jednotlivých letech od zasazení naší lípy v ČR a ve světě událo na poli lidských práv. V každé třídě se studenti ujali několika let a vytvořili kartičky s popisem jednotlivých letopočtů a událostí, jež se v daný rok odehrály.

Výstava k výročí Lípy svobody a zapálení devadesáti svíček tak symbolicky zahájili poslední velikou událost letošního kalendářního roku – Vánoční trhy ECP.

Vánoční trhy ECP

Program letošních vánočních trhů měl široký záběr, od házení kroužků na sobí růžky až po sladký štrůdl. Tato příjemná akce plná dobrot se stala ještě sladší tím, že získané finanční prostředky poputují na charitu, jako každý rok. V letošním roce se Studentská rada Anglického gymnázia rozhodla darovat výtěžek charitativní organizaci Ježíškova vnoučata, která věnuje vánoční přání a dárky starým lidem, kteří jsou o svátcích sami. Tato charita zprostředkovává dary, například knihy a kosmetiku, návštěvy dobrovolníků a výlety do divadla nebo do dětských domovů.

„Bylo skvělé vidět celou školu sjednocenou a společně se smát,“ říká členka Studentské rady Emma Horáková. „Nejlepší část byla určitě soutěž v klicích, kde všichni postávali a povzbuzovali soutěžící. Celkově byly trhy nádhernou příležitostí k tomu, jak o Vánocích předávat radost dál a dalším“. Mnoho studentů se účastnilo různých soutěží, od šachů až po cukrářský ping-pong. Probíhala také studentská hudební vystoupení, vánoční kvíz a spousta nabízených dortíků konkurovala pražským cukrárnám.

Během pouhých pár hodin se na trzích vybralo více než 10 000 Kč. „Myslím si, že vánoční trhy byly velmi úspěšné,“ řekl Jan-Jakub Jonáš, student 5. ročníku, který byl v čele snah o vaření horké čokolády a těšil se z širokého výběru nabízených jídel.

Velké poděkování patří paní Jean Kerr, poradkyni Studentské rady a vedoucí oddělení přírodních věd, za organizaci akce, která každoročně podporuje dobrou věc. Ježíškova vnoučata připravují krásné svátky pro více než 14 000 seniorů. Další informace naleznete zde.