Mistři kvízů z ECP

Share this article

ECP spolupracuje s Britskou obchodní komorou v Praze

Marcela Černochová, výkonná ředitelka BCC, nás požádala, abychom pro členy komory zorganizovali kvíz. Pubové kvízy jsou ve Velké Británii velmi populární, týmy mezi sebou pravidelně soutěží a odpovídají na otázky týkající se široké škály témat.

Naši neohrožení mistři kvízů byli 18ti letí studenti 6. ročníku. Hostili večer ve veselé atmosféře The Pub v Hálkově ulici. Osm týmů se zúčastnilo soutěže o cenu – o co jiného než o balení skvělého českého piva! Mezi společnostmi a organizacemi zastoupenými v kvízu byly Britské velvyslanectví a HSBC. Soutěžící odpovídali na otázky týkající se umění a literatury, zábavy, jídla a nápojů, obecných poznatků, historie, vědy a sportu.

Účastníky z prestižních “blue chip” firem naši studenti hostili celý večer sebejistě, šarmantně a důvtipně. Bylo skvělé slyšet všechny pozitivní ohlasy členů komory, kteří byli velice ohromeni výkonem týmu Anglického gymnázia a jeho schopností připravit takovou profesionální akci. Gratulujeme všem za vynikající práci!

Kvízu se zúčastnila také nová zástupkyně britského velvyslance Lucy Hughes, která ve své funkci působí od srpna, ale již se v Praze zabydlela. Přišla na jeviště, aby si pohovořila se studenty ECP a aby jim osobně poblahopřála. Byla také natolik laskavá, že se se všemi vyfotila. Na fotografii můžete zleva doprava vidět Adélu Černou, Saru Thiry, Lucy Hughes, Jakuba Müllera a Nikitu Dyatlova.