Oxford na Anglickém gymnáziu

Share this article

Oxford na Anglickém gymnáziu

Absolvent Anglického gymnázia Greg Buczkó naši školu nedávno navštívil, aby se zúčastnil neformálního setkání se současnými studenty, kteří mají zájem podat si letos přihlášku na univerzity v Oxfordu nebo Cambridge. Greg absolvoval ECP v roce 2017 a má za sebou první rok studia na Oxfordu, kde se věnuje oboru Ekonomie & Management.

Spolu s Gregem přišel také Mark Revan Rangotis, který za pár dní nastupuje na Oxford ke studiu biolékařských věd. Byl potěšen, že bude mít na blízku Grega, který mu může ve městě vysněných věží nabídnout přátelskou radu a podporu.

Greg a Mark povzbuzovali letošní maturanty, aby si na nejlepší univerzitu světa přihlášku podali. O studiích v Oxfordu hovořili s nadšením. I když tam studenti musí pilně pracovat, nezapomínají ani na zábavu. Všichni studenti v Oxford a Cambridge sdílejí velkou vášeň pro svůj obor a chtějí vytěžit ze své získané příležitosti co nejvíce.

Anglické gymnázium se pyšní tím, jak podporuje a vede studenty, kteří chtějí studovat v Oxfordu nebo Cambridge. Škola radí, jak se přihlásit a co očekávat na pohovoru. Každoročně také pořádáme program pracovních stáží u významných firem v Praze i v Londýně, jako jsou například Deloitte, Chatham House, The Institute of Linguistics a The Independent. Stáže poskytují cennou zkušenost, která může přinést výhodu v přijímacím řízení na Oxbridge univerzity. Výsledky ECP jsou působivé. Za posledních pět let dostalo deset našich studentů nabídku studovat v Oxfordu nebo Cambridge.

Gregovi a Markovi se velmi líbila přestavba naší jídelny do relaxační a stylové kavárny. Jídelna je jen jednou z několika úprav vzhledu školy, které proběhly během letních prázdnin.