Pedagogická praxe v Evropě

Share this article

ECP with trainee teachers

Ředitel školy, Dr. Nigel Brown, a jeho zástupce, Tony Emmerson, se nedávno vrátili z Velké Británie. Setkali se s více než 120 učiteli, kteří se zajímali o účast v programu Učíme společně v Evropě (TTE). Projekt se setkal s velkým ohlasem a očekáváme přihlášky od mnoha talentovaných mladých (i trochu starších) kandidátů, kteří vstupují do učitelské profese.

Inovace

Skupina zájemců z Velké Británie stráví jeden trimestr v naší škole na pedagogické praxi. Chceme pomáhat rozvíjet a mentorovat nové učitele, budeme dále posilovat naši pozici inovačního lídra a poskytovatele profesionální výuky. Pomůže nám to pracovat na našich vlastních pedagogických dovednostech a zároveň rozvíjet další generaci mladých učitelů.

Mezinárodní charakter

Tony Emmerson říká: „Program Učíme společně v Evropě otevře nový svět výměny studentů i učitelů, a také pedagogických zkušeností. Díky tomu bude Anglické gymnázium pevně spojeno s našimi britskými kořeny a zároveň bude podporovat ducha spolupráce a internacionalismu na britských školách.“

TTE zajistí pedagogické stáže pro začínající učitele. Tři prestižní školy, které se tohoto programu účastní, jsou Anglické gymnázium, St George’s British International School v Římě a British School of Brussels. Všichni jsou členy organizace HMC a patří do sítě školících škol COBIS Training Schools. Všechny tyto školy mají stejné akademické ambice pro své studenty a jsou neziskovými společnostmi.

Jedná se o inovativní program vedený Anglickým gymnáziem, který je vítán, protože do vzdělávání učitelů přináší mezinárodní rozměr.

Partneři v Evropě

O projektu TTE a o našich britských a mezinárodních partnerech se můžete dozvědět více na tomto odkazu.