Videotéka kariér absolventů ECP

Share this article

Yağmur Caglar talking about careers in medicinef Medicine at Charles University

Z důvodu omezení v souvislosti s pandemií nemoci Covid-19 jsme všichni museli pozměnit naše procesy, včetně poskytování konzultací ohledně výběru kariéry. U nás na Anglickém gymnáziu se neustále snažíme poskytovat studentům nejlepší možné zážitky, a proto musíme být vynalézaví.

Komunita ECP

Pandemie nám ukázala, jak velkou podporu širší komunita ECP poskytuje. Naši absolventi vždy velmi ochotně radí současným studentům. Obvykle nabízíme přednášky absolventů pro studenty přímo ve škole. Absolventi hovoří o své cestě z ECP až do současné kariéry. Škála témat je široká – od kariér v diplomatických službách přes lékařské či právnické profese po sektor obchodu, financí či tlumočení.

Technologie

Avšak kvůli opatřením kolem pandemie Covidu-19 jsme museli přednášky na živo pozastavit a rozhodli jsme se využít technologie, se kterými nyní všichni více pracujeme, abychom zajistili pokračující přísun konzultací ohledně výběru kariéry od našich absolventů.

Nově jsme tedy spustili videotéku pod názvem ECP Careers Video Library.

Požádali jsme absolventy, aby nahráli krátké video o své kariéře. Naším cílem nebyly úhledné motivační video portréty v korporátním stylu. Chtěli jsme spíše autentický projev absolventů ECP pro naše studenty, který by obsahoval směs faktických informací, nějakou tu radu a něco, co by současným studentům ukázalo, co by oni sami mohli za deset nebo dvacet let dělat.

Pomoc studentům

Jsme velmi vděční absolventům, kteří nám jako první poskytli svá videa. Další už se zpracovávají a doufáme, že do budoucna tak vytvoříme rozšiřující se trvalý zdroj informací. Jste-li absolventem ECP a chtěli byste pro nás také nahrát video, budeme rádi, když se nám ozvete. Jeden z našich absolventů řekl: „Není to jen pomoc pro současné studenty, ale i pro moji zemi.“