Pozvánka na Koncert na podporu Stipendia Václava Havla

Share this article

ECP Koncert na podporu Stipendia Václava Havla

pátek 16. 3. 2018 | 19:00 Anežský klášter, kostel sv. Františka, U Milosrdných 17, Praha 1

Vystoupí Mário Bihári a Patricie Fuxová se skupinou Vesna

Večerem Vás budou provázet Kristýna Ryčovská a Ondřej Svoboda

Na koncert vás srdečně zvou žáci, absolventi gymnázia a jejich učitelé.

Studujeme ve škole, kde nezáleží na barvě pleti, přízvuku, národnosti, sexuální orientaci nebo náboženství. Stejnou šanci ale nemá každý, a my bychom ji rádi nabídli klukovi či holce z romské rodiny. Stipendium Václava Havla založili žáci English College in Prague a benefiční koncert v Anežském klášteře je jednou z hlavních akcí, které pořádáme na jeho podporu. Přijďte nás podpořit v tom, abychom už letos dosáhli cílové částky 2 miliony korun! Před rokem to byl mimořádný večer a letos bude jistě také.

Lístky jsou k dostání v Anglickém gymnáziu nebo si je můžete rezervovat na adrese [email protected]

Koncert se koná ve spolupráci s Národní Galerií.

Pozvánka na Asijský festival 2018 – Anglické gymnázium

Share this article

Asijský festival 2018 – Anglické gymnázium 2. 3. 2018 od 15:30hod.

Vstupné 180Kč zahrnuje neomezenou konzumaci v prvním kole (vyzkoušejte různé kuchyně), hudební a taneční představení a ještě více!

Rádi bychom Vás přivítali na Asijském festivalu, který se bude konat na Anglickém gymnáziu. V minulých letech jste měli možnost vyzkoušet některé tradiční vietnamské pokrmy a podívat se na mnohá taneční představení. Za poslední dva roky jsme se rozhodli tuto akci ještě vylepšit, a proto v ní zahrnujeme větší část Asie! Vybrané peníze půjdou na charitu, která poskytne pomoc obětem ovlivněným jedovatým herbicidem Agent Orange použitý ve Vietnamské válce (odkaz na organizaci naleznete zde).

Těšíme se na vás a doufáme, že Asijský festival Vám přinese krásné zážitky i více znalostí o asijské kultuře.

Za vstupné 180Kč dostanete kartu, která bude označena, jakmile budete poprvé u jakéhokoli jídelního stánku. Další konzumace u stejného stánku bude za doplatek.
Co můžete očekávat: Spoustu jídla z různých částí Asie (+ veganské a vegetariánské), hry pro zábavu a různá představení!

Další absolvent ECP pokračuje ve studiu v Oxfordu

Share this article

Další absolvent ECP pokračuje ve studiu v Oxfordu

Studium na Oxfordu je opravdu pokorným zážitkem. Je mi ctí stát se studentem tak vynikající instituce s neuvěřitelně skvělou historií. Udržet studijní tempo je velmi náročné, protože to zahrnuje dvě až tři eseje a nejméně dvě další větší zadání každý týden, což celkově vyžaduje nejméně 80 hodin práce. Úkoly, na kterých pracuji, jsou svým způsobem zcela podobné těm, které jsem musel plnit na Anglickém gymnáziu, takže dovednosti, které jsem se zde naučil, slouží jako pevný základ mé snahy čelit výzvám studia na jedné z nejlepších univerzit na světě. Oxford je také skvělým místem pro mimoškolní aktivity: začal jsem se učit mandarínštinu, chodit na cvičení a také jsem začal získávat zkušenosti s manažerským poradenstvím. V neposlední řadě jsou lidé v Oxfordu neuvěřitelně příjemní a přátelští, takže jsem rychle získal spoustu nových přátel.

Gergely Buczkó, absolvent ECP 2017

Zkoušky nanečisto, 22. února 2018

Share this article

ECP zkoušky nanečisto, 22. února 2018 od 9 do 11:05 hod.

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK 10. února!

Abychom Vám usnadnili rozhodování a mohli Vám říci, jakou má Vaše dítě šanci na úspěch u přijímacích zkoušek, můžeme Vám nabídnout ECP zkoušky nanečisto, které se budou konat 22. února 2018. Testy budou zahrnovat úkoly z angličtiny, matematiky a českého jazyka. Tento test není přijímací zkouškou, není povinný a nebudeme zveřejňovat jeho výsledky. Mohl by Vám však ukázat, zda je Vaše dítě vhodným kandidátem pro studium na našem gymnáziu. Pokud máte o tuto možnost zájem, dejte nám, prosím, vědět nejpozději do 10. února 2018.

Pro informace o výsledku a naše doporučení s ohledem na řádné přijímací zkoušky kontaktujte, prosím, koordinátorku přijímacího řízení. Pozvánka k přijímacím zkouškám a další podrobnosti budou předem zaslány všem registrovaným uchazečům. Připomínáme, že oficiální přihlášku ke studiu je třeba vyplnit na formuláři SEVT spolu s výstupním hodnocením žáka na současné základní škole Vašeho dítěte a odevzdat ji k nám nejpozději do 1. března 2018.

Anglické gymnázium – Den otevřených dveří 20.2.2018 od 13 hod.

Share this article

Den otevřených dveří v Anglickém gymnáziu 20.2.2018 od 13 hod.

  • Rodiče a potenciální studenty po škole provedou naši studenti a umožní jim nahlédnout do tříd, kde bude probíhat vyučování.
  • Nebude chybět ani příležitost promluvit si se členy pedagogického sboru, studenty i s koordinátorkou přijímacího řízení.
  • Ve 14.25 hodin si studenti mohou vybrat z nabídky ukázkových hodin
    Rodičům ve stejný čas nabídneme panelovou diskusi s ředitelem a širším vedením školy
  • Od 15.10 do 17.00 budou učitelé i studenti představovat aktivity jednotlivých předmětových oddělení

Rodiče i potenciální studenti jsou srdečně zváni!

K dispozici bude občerstvení.

Přidat událost do kalendáře

Skvělá přednáška ekonoma Tomáše Sedláčka

Share this article

Tomas Sedláček at ECP

Tomáš Sedláček, významný český ekonom a přednášející, navštívil ECP 

Pan Sedláček sdílel s našimi studenty svou vizi budoucnosti a vznesl mnoho podnětných a kontroverzních názorů. Nejvíce zdůraznil „humanomiku“, což je pohled na náš osud v tomto světě plném nedostatku s ohledem na lidské příběhy a filozofii. Pan Sedláček popsal studentům, jak postupujeme od „oken“ ke „dveřím“ do virtuální reality. Přednášku uzavřel tím, že svět se nepokazí, dokud budeme mít dostatek lásky, aniž by to vyznělo pateticky.

Tomáš Sedláček je hlavním makroekonomickým stratégem ČSOB. Je také členem skupiny New Narrative for Europe, což je projekt Evropské Komise založené Manuelem Barroso. Jako člen Rady Světového ekonomického fóra se zaměřuje na nové ekonomické myšlení. Pan Sedláček je bývalým členem Národní ekonomické rady vlády. Dále byl také ekonomickým poradcem bývalého prezidenta Václava Havla.

Napsal knihu o filozofii, etice a historii ekonomie nazvanou Ekonomie dobra a zla: Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi. Kniha byla v České republice bestsellerem. Kromě toho byla přeložena do angličtiny a publikována vydavatelstvím Oxford University Press.