Entrance Exam Results

Share this article

Výsledky přijímacího řízení

Entrance Exam Results

Share this article

 
ECP exam results

Výsledky přijímacího řízení

Entrance Exam Results

Accepted/Přijatí po 1. kole přijímacích zkoušek ze dne 18.4.2019:

Year 1 / do 1. ročníku:

112
148
168
162
146
134
118
157
147
179
154
142
132
131
165
114
155
102
111
161
166
151
152

Year 3 / do 3. ročníku:

308
311
307
312
303
344
333
336
330
313
304
332
343
322
331
339
316

Congratulations to successful candidates/Blahopřejeme úspěšným kandidátům!

David Jehlička získal cenu britského velvyslance

Share this article

ECP student with British Ambassador

David Jehlička získal cenu britského velvyslance

Po úspěchu loňského ročníku studentky ECP Natálie Novákové jsme nadšeni, že můžeme pogratulovat dalšímu z našich studentů, Davidu Jehličkovi, k získání letošního prestižního ocenění. Trofej, kterou navrhla česká architektka Eva Jiřičná, převzal od britského velvyslance Nicka Archera. Nominován byl díky své dobrovolnické práci včetně projektu Úsměv (Smile) na podporu dětského domova v Počernicích. Zde je vzorem pro obyvatele, kteří obdivují jeho vynikající angličtinu a ochotu pomáhat druhým. David také dobrovolně pracuje v knihovně pro osoby se zrakovým postižením a spolupracuje s organizací „Downíci“, která podporuje lidi s Downovým syndromem.

Davidova letošní nejvýznamnější aktivita ve škole byla vedení stipendijního týmu Václava Havla, který uspořádal každoroční koncert v Anežském klášteře. Cílem je získat peníze pro to, aby mohl na Anglickém gymnáziu studovat romský student.

Předávání cen

Britský velvyslanec založil v loňském roce tradici těchto cen, aby ocenil ty, kteří významně přispívají k budování česko-britských vztahů. Letošní dva vítězové v kategoriích „Mladá osobnost roku“ (do 30 let) a „Osobnost roku“ (30 let a starší), vybraní ze šest finalistů – tři v každé kategorii – byli pozváni 25. dubna na slavnostní ceremoniál na Britské velvyslanectví.

Sdílené česko-britské hodnoty

Kandidáta na tyto ceny může nominovat kdokoli. Odborná výběrová komise věnuje zvláštní pozornost jednotlivcům pracujícím s mladými a zdravotně postiženými osobami a s menšinami. Vítá také kandidáty, kteří přispěli k pozitivním česko-britským kulturním výměnám nebo k budování místních komunit. V letošním roce se pozornost zaměřila také na aktivity, které podporují společné česko-britské hodnoty, jako je rovnost a životní prostředí.

Rozhovor s Davidem v pořadu Události komentáře na programu ČT můžete zhlédnout zde:

Chcete-li sledovat toto vložené video, přijměte prosím soubory cookie. statistika, marketing

ECP muzikál Little Shop of Horrors

Share this article

Dechberoucí muzikál studentů ECP se konal v Divadle Na Prádle.

Pod vedením režiséra a hudebního režiséra naší Umělecké fakulty (Logan Hillier, Trevor Marshall) vytvořili studenti 5. ročníku pod vedením Barbory ​​Hrabové a Julie Dočekalové vlastní kompletní choreografii a scénografii. Na Anglickém gymnáziu studenti nejen vystupují v dramatických představeních, ale dozvědí se i o každém aspektu uměleckého procesu.

Autoři: Roger Corman, Howard Ashman, Charles B. Griffith

Seymourovi, prodejci v květinářství se líbí jeho kolegyně Audrey. Během úplného zatmění objeví neobvyklou rostlinu, kterou pojmenuje Audrey II. Rostlina se živí pouze lidským masem a krví. Rostoucí rostlina přitahuje velké množství příležitostí pro obchod, který dříve přežíval. Poté, co ji Seymour nakrmí Audreyniným přítelem, Orinem, musí stále krvežíznivější rostlinu nakrmit dalšími těly.

Výstava umění v rámci IB

Share this article

Výstava umění v rámci IB 2019

Spektakulární výstava výtvarných prací v rámci IB se konala v Galerii Pragovka. Gratulujeme studentům výtvarného umění k tak vynikajícím dílům.

Studenti vystavující svá díla:

  • Heda Antošová
  • Olya Fakeieva
  • Jan Loebl
  • Natalie Vacíková
  • Ly Leová

Umělecké oddělení usiluje o vytvoření prostředí, které podporuje a aktivně podporuje kreativitu a talent. Praktická práce se rozvíjí prostřednictvím etiky pochvaly a konstruktivního dialogu mezi studentem a učitelem. Studenti jsou vystaveni širokému spektru médií a technik a rozvíjejí své nadání umění skrze generování vlastní práce a možností vidět umělecká díla v galeriích. Všichni studenti jsou povzbuzováni k tomu, aby měly vlastní nápady a kromě úvodních kurzů Junior School, studenti rozvíjejí svou práci s vedením a radou učitele, spíše než výukou, kdykoli je to možné.

Oddělení pracuje na širším zapojení do celého školního prostředí prostřednictvím výstav s cílem zlepšit profil celé školy. Disponujeme možnostmi, jak vyhovět širokému spektru výstupů jak v expresivním, tak i designovém kontextu a studenti mají vysokou úroveň úspěchu v IGCSE, IB i mimo ni.

„Umění je základním lidským procesem. Každá společnost, od nejprimitivnějších až po nejsofistikovanější, se vyjádřila skrze umění. Umění je dynamickou a sjednocující činností s velkým potenciálem pro vzdělávání našich dětí. Proces kreslení, malování nebo konstruování je komplexní, ve kterém děti spojují různé prvky svých zkušeností, aby vytvořily nový a smysluplný celek. V procesu výběru, tlumočení a reformy těchto prvků nám děti daly více než obraz nebo sochu; daly nám část sebe sama: jak si myslí, cítí a vidí.“ Lambert Brittain a Victor Lowenfeld z Kreativního a duševního růstu.

 

 

 

Školní debata na Anglickém gymnáziu

Share this article

Školní debata na Anglickém gymnáziu

Je v boji proti klimatickým změnám důležitá individuální činnost, nebo by měly vlády dělat více prostřednictvím právních předpisů? To bylo tématem školní debaty ECP, studentů 4. a 5. ročníku, s hosty Mgr. Březovskou z Ministerstva životního prostředí, Ing. Karlíkem z organizace Arnika a RNDr. Hollanem z Akademie věd ČR.

„Světoví odborníci jasně prokázali, že klimatické změny probíhají rychle, a poskytli také přehled příčin těchto změn. Pokud chce lidská společnost přežít, lidé musí změnit způsob, jakým myslí. Je důležité si uvědomit, že lidé mohou mít pohodlný život a zároveň spotřebovávat méně energie.“ – citát RNDr. Hollana.

Ing. Vlastimil Karlík pracuje pro environmentální nevládní organizace od roku 1997, nejprve pro organizaci Děti Země. V roce 2001 byl spoluzakladatelem a prvním předsedou sdružení Arnika do roku 2005. Od roku 2010 je také zástupcem společnosti Arnika a statutárním zástupcem další české nevládní organizace Koalice pro řeky. Jeho zvláštními oblastmi zájmu jsou ochrana přírody (zejména problematika ochrany řek a mokřadů, obnova řek a sítě Natura 2000) a přizpůsobení se změně klimatu. Je také členem představenstva Green Circle (zastřešující organizace pro nevládní organizace v oblasti životního prostředí).

RNDr. Jan Hollan, Ph.D. vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně a později získal titul Ph.D. na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně. Od roku 1990 přednáší a píše o celém rozsahu klimatických změn. Od roku 2005 vyučuje na Masarykově univerzitě také problematiku životního prostředí včetně energetické účinnosti. Vydal pro Pedagogickou fakultu učebnici o změně klimatu. Jeho environmentální kariéra zahrnovala vzdělávání veřejnosti o Ústav výzkumu globální změny AV ČR, působící jako klimatolog na Institutu ekologických plodů Veronica a také jako lídr v projektu mapujícím světelné znečištění a negativní efekty umělého osvětlení České republiky.

Mgr. Romana Březovská je absolventkou Univerzity Karlovy v Praze a věd Po Paříž, v současné době pracuje na Ministerstvu životního prostředí ČR. Více než devět měsíců pracuje na oddělení energetiky a ochrany klimatu a zaměřuje se na vazby mezi globální, (inter) národní a místní činností v oblasti klimatu. Je optimista, má ráda setkání s novými inspirativními lidmi a pití čaje. Považuje se za celoživotního žáka s nadšením pro udržitelný rozvoj a udržitelnou spotřebu.

 

Anglické gymnázium oslaví 25. výročí svého vzniku

Share this article

Anglické gymnázium oslaví 25. výročí svého vzniku

Zítra, 19. dubna, oslavíme 25. výročí ode dne, kdy bylo Anglické gymnázium (ECP) oficiálně registrováno ministerstvem školství jako střední škola.

Dříve než se pak v září roku 2004 poprvé otevřely dveře gymnázia studentům, bylo třeba udělat ještě mnoho práce.

Těšíme se a připravujeme se na oslavy v příštím školním roce 2019-2020. Zde je exkluzivní verze loga Anglického gymnázia k 25. výročí vzniku školy.

Anglické gymnázium bylo založeno za účelem poskytování vzdělání v anglickém jazyce mladým lidem v Praze, především českého původu, které je akademicky prvotřídní, avšak rovněž plně rozvíjí potenciál každého jednotlivce a připravuje je na praktické, sociální, intelektuální a morální výzvy, jimž budou čelit v dnešní globalizované společnosti.

Asijský festival 2019

Share this article

ASEAN Diplomats at ECP's Taste Asia Festival

Asijský festival 2019 na Anglickém gymnáziu

Anglické gymnázium nedávno prožívalo nadšený ruch kolem letošního ročníku Asijského festivalu. Studenti uspořádali již třetí ročník, který studentům, zaměstnancům a rodičům poskytl příležitost zažít asijskou kulturu. Lahodné jídlo, ladné tance a expresivní hudba se spojily, aby vytvořily magické odpoledne.

Zástupci sdružení ASEAN

Bylo nám ctí přivítat zástupce velvyslanectví pěti z deseti zemí ASEAN – Indonésie, Malajsie, Vietnamu, Thajska a Filipín. Paní Nattanipa Burusapat, chargé d’affaires na Velvyslanectví Thajského Královské, pohovořila o skupině národů ASEAN a poblahopřala studentům k úspěšnému uspořádání festivalu.

Svou přítomností na festivalu diplomaté podpořili Anglické gymnázium a také charitativní sbírku uspořádanou v rámci této akce. Kuchaři z velvyslanectví připravili lahodné pad thai a jarní závitky, které doplnili další asijské lahůdky velkoryse darovaným rodiči studentů.

CARE

Rovněž nás potěšilo, že se festivalu zúčastnila paní Katarína Klamková z charitativní společnosti CARE Česká republika. Publiku sdělila, že ona a její tým identifikovali velmi speciální projekt, který obdrží peníze vybrané na festivalu Taste Asia. Výtěžek poputuje do malé školy v Thajsku pro uprchlíky z další asijské země, Myanmaru. Vzhledem k tomu, že tyto země nemluví stejným jazykem, děti nejsou schopny navštěvovat thajské školy, takže naše finanční prostředky jim pomohou se vzdělávat.

Organizační tým studentů

Ředitel gymnázia Dr. Brown pochválil všechny studenty, kteří festival organizovali. „Studenti Anglického gymnázia opět dokázali, že jsou schopni uspořádat všechny aspekty složité školní akce. Kromě přípravy jídla, hudby a tance se jim podařilo přesvědčit pět ambasád, aby akci sponzorovalo, a díky tomu vybrali významnou částku přesahující 30,000 Kč pro školu v Thajsku, která poskytuje vzdělání pro uprchlíky v Myanmaru.“

„Ačkoli je Anglické gymnázium českou školou, která vyučuje v angličtině, podporuje mezinárodní rozhled. Charitativní činnost je důležitou součástí toho, co zde děláme, a naši studenti vítají příležitost pomoci ostatním, ať se nachází kdekoli na světě.“

[contact-form][contact-field label=“Name“ type=“name“ required=“true“ /][contact-field label=“Email“ type=“email“ required=“true“ /][contact-field label=“Website“ type=“url“ /][contact-field label=“Message“ type=“textarea“ /][/contact-form]