Koncert na podporu Stipendia Václava Havla

Share this article

Koncert na podporu Stipendia Václava Havla

V pátek 15. března 2019 proběhl v krásných prostorách Barokního refektáře Dominikánského kláštera čtvrtý benefiční koncert na podporu Stipendia Václava Havla. Cílem akce bylo získat peníze na to, aby romský student mohl studovat na Anglickém gymnáziu.

Představení studentů ECP doplnili hosté, jako například absolventka školy Patricie Fuxová s kapelou Vesna, která byla nominována na prestižní českou hudební cenu Anděl 2018, nebo romský pěvecký sbor Čhavorenge pod vedením nadšené a šlechetné Idy Kelarové.

Tuto speciální charitativní akci organizují naši studenti, což svědčí o jejich vůdčích schopnostech a nezávislosti. Mnozí z vystupujících studentů navíc prokázali svou kreativitu prezentací vlastních písní či skladeb.

Během přestávky se konala tichá aukce. Celkem bylo vybráno více než 228 570 Kč. Získané finanční prostředky budou použity na úhradu poplatků za studium pro druhého romského studenta poté, co první stipendista Stipendia Václava Havla odmaturoval v červnu 2018. Mezi předměty darovanými do aukce byly např. obrazy romských dětí, kniha Madeleine Albrightové s jejím podpisem, návštěva Parlamentu ČR – dar od p. Ivana Bartoše nebo víno a další produkty z bio farmy Košík vedené paní Dášou Havlovou.

Bývalý prezident a patron Anglického gymnázia Václav Havel souhlasil se založením stipendia nesoucího jeho jméno. Má být uděleno mladému člověku z romské rodiny, pro kterého by bylo vzdělání na Anglickém gymnáziu přínosem.