Absolventi ECP 2019 míří na univerzity

Share this article

graduation

Absolventi ECP roku 2019 se chystají na prestižní univerzity

I když pobyt ve škole spojený s mnoha zkušenostmi je fantastický, vždy máme samozřejmě na paměti i život po škole. V letošním roce jsme měli druhou největší skupinu absolventů v historii školy, z nichž všichni, nikoli jen ti nejlepší, skládali zkoušky ke získání úplného diplomu IB. Také všichni studenti, kteří absolvovali maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury, uspěli. Nejméně 88% studentů (s výjimkou těch, kteří se rozhodli pro roční pauzu) se dostalo na univerzitu své první nebo druhé volby. Je to obzvláště působivé vzhledem k tomu, že naši studenti se snaží dostat na ty nejlepší univerzity na světě. Ostatní si buď vybrali náhradní možnost univerzity nebo své možnosti stále zvažují.

Oxbridge

V letošním roce se nám podařilo udržet naši každoroční tradici, kdy již po sedm let alespoň jeden student získal místo v Oxfordu nebo v Cambridge. Je zajímavé, že letos tento student, který měl nabídku z Oxfordu a získal 44 bodů ve zkouškách IB, dal přednost jiné škole. Bude studovat ekonomii na University of Pennsylvania, která je skutečně světově proslulou univerzitou skupiny Ivy League.

Poprvé po mnoha letech se více studentů na základě vlastní volby rozhodlo studovat v Praze. Díky rostoucí kvalitě českých univerzitních programů (mnohé v angličtině) zamíří necelá třetina na instituce, jako je Univerzita Karlova a VŠE. Velká Británie zůstává druhou nejoblíbenější destinací. Jako obvykle míří vícero studentů na špičkové univerzity, například University College London, King’s College London, Exeter a Warwick. Naše schopnost posílat studenty na nejlepší univerzity ve světě zůstává jednou ze silných stránek naší školy. Kvalita a rozmanitost programů v angličtině na nizozemských univerzitách se ukázala být významným lákadlem pro některé z našich nejlepších studentů. Zejména Groningen University a University of Amsterdam přitáhly dohromady osm z našich letošních absolventů.

Od doby, kdy jsme před 25 lety Anglické gymnázium otevřeli, u nás absolvovalo a diplom IB získalo více než 1350 studentů. Přejeme jim vše dobré, ale dnes se soustředíme především na všech 77 absolventů roku 2019. Přejeme jim to nejlepší jak během studií na univerzitě, tak i v následné kariéře. Zůstaňte v kontaktu!