Anglické gymnázium si zajistilo svoji budoucnost ve Vysočanech

Share this article

ECP buys its building from Prague 9

Tento týden Anglické gymnázium pokračovalo v oslavách svého 25. výročí ve velkolepém stylu. Jeho zástupci podepsali smlouvu o odkupu budovy se svým dosavadním pronajímatelem MČ Praha 9, čímž zajistili budoucnost školy ve Vysočanech. Slavnostní ceremoniál se konal na Radnici Prahy 9 v čele se starostou městské části, Ing. Janem Jarolímem, který je na fotografii uprostřed spolu se zakládající členkou správní rady školy, paní Ann Lewis CMG. Na fotografii je také ředitel Anglického gymnázia, Dr. Nigel Brown (třetí zvleva) a první absolvent školy, který se stal členem její správní rady, Petr Fiman MSc (zadní řada, čvrtý zprava).

Slova zakládající členka správní rady

Paní Ann Lewis řekla: „Jako jedna ze zakladatelů Anglického gymnázia jsem byla přítomen při podpisu původní nájemní smlouvy v září 1993.

V té době byly Vysočany chátrajícím průmyslovým předměstím. V průběhu let se to ovšem změnilo a nyní jsme rádi, že můžeme působit v srdci živé moderní komunity. Naše budova, která je prostorná a přátelská, je velmi oblíbená napříč generacemi studentů a zaměstnanců Anglického gymnázia.

Jsme rádi, že nyní máme v sousedství radnice zajištěný domov. Těšíme se, že v nadcházejících letech budeme prostory dále vylepšovat. Jsme vděční panu starostovi a jeho kolegům, kteří nám projevili zdvořilost a přátelství, a těšíme se, že jim zůstaneme dobrými sousedy. “

Impozantní budova ECP z pískovce je na Vysočanech známá. Stojí hned za stanicí metra a vedle radnice a nákupního centra Galerie Fénix.

Začátky ve Vysočanech

Když Anglické gymnázium dne 4. září 1994 poprvé otevřelo své symbolické modré dveře, podepsalo nájemní smlouvu na deset let, která byla prodloužena do roku 2024.

V té době měla škola 117 studentů. Nyní, o 25 let a více než [1350] absolventů později, zde [365] převážně českých studentů studuje mezinárodní maturitu IB. Budou se hlásit na přední univerzity po celém světě, včetně Oxfordu a Cambridge.

Už od prvních dnů myslela správní rada školy na to, aby shromažďovala úspory na koupi budovy. Nyní tento okamžik konečně nastal. Jsme nadšeni vyhlídkami na plánování úprav, jež by poskytli studentům ještě lepší prostředí pro výuku.

ECP buys its building from Prague 9
ECP buys its building from Prague 9