Share this article

Nigel Brown

Dr. Nigel Brown

ředitel

Dr. Brown je Brit, který prožil většinu svého života v severní Anglii a téměř desetiletí působil v Londýně, ale pracoval také v Brazílii, Saúdské Arábii, USA, Francii a Švýcarsku. Vystudoval bakalářský obor fyzika na univerzitě v Leedsu, na Imperial College v Londýně získal magisterský titul v oboru technologie životního prostředí a doktorát v oboru doprava a životní prostředí obdržel na univerzitě v Leedsu. Jako učitel působil jak v soukromém, tak ve státním sektoru. Svou kariéru začal ve Friesland School v Derbyshire, poté se přesunul do Derby High School jako vedoucí vyšších ročníků a následně pracoval na North Collegiate School v Jeju v Jižní Koreji. Dr. Brown byl také učitelem na střední škole v Pensylvánii v rámci programu Fulbright Exchange. Předtím, než se stal učitelem, působil jako konzultant pro řízení dopravy pro společnost British Rail a jako inženýr v oblasti životního prostředí v Centru pro alternativní technologie. Dr. Brown ve škole prosazuje dvě témata: vztahy a akademické ambice. Podporuje učitele v tom, aby byli zvídaví, inovativní a reflexivní, protože ví, že studenti takovýchto učitelů se stanou také takovými.

Kromě toho je Dr. Brown horlivým cyklistou a nyní se zaměřuje hlavně na jízdu na dlouhé vzdálenosti, protože jeho nohy už nejsou tak rychlé, jak bývaly! Před pár lety jel na kole až do Lublaně, podařilo se mu za den ujet i 320km a se svým šestnáctiletým synem loni absolvoval extrémní sjezdy na horských kolech – navzdory radám rozumných lidí v jeho životě. Dr. Brown si také rád užívá netradiční rodinné dovolené, jako například terénní jízdu po Islandu a ve Skandinávii, železniční výlety po východní Evropě, paragliding v Alpách nebo jízdu se psím spřežením ve Švédsku. Studiu českého jazyka se Dr. Brown věnuje poměrně intenzivně, a přesto dělá jen drobné pokroky, avšak je přesvědčen, že tvrdá práce je důležitější než snadný úspěch.

Dvě z jeho čtyř dětí na Anglickém gymnáziu odmaturovaly. Nejstarší dcera je lékařkou a nejmladší syn v Anglii navštěvuje internátní školu s nástavbou. Dr. Brown žije v Praze sám, ale pravidelně cestuje do Velké Británie za svými dospělými dětmi, obzvláště za nejmladším synem (i když už není tak mladý), se kterým jezdí na dlouhé cesty na horském kole. Když neodjíždí do zahraničí, tak ve volném čase rád jezdí do českých hor a obzvláště si oblíbil nadčasovou krásu Šumavy, zejména klidné, odlehlé údolí na německé hranici, kde vlastní malý byt, kam může občas uniknout před rušným životem v Praze.