Share this article

Dr. Nigel Brown

ředitel

Nigel je Brit, který prožil většinu svého života v severní Anglii a téměř desetiletí působil v Londýně, ale pracoval také v Brazílii, Saúdské Arábii, USA, Francii a Švýcarsku. Nigel vystudoval bakalářský obor fyzika na univerzitě v Leedsu, na Imperial College v Londýně získal magisterský titul v oboru technologie životního prostředí a doktorát v oboru doprava a životní prostředí obdržel na univerzitě v Leedsu. Jako učitel působil jak v soukromém, tak ve státním sektoru. Svou kariéru začal ve Friesland School v Derbyshire, poté se přesunul do Derby High School jako vedoucí vyšších ročníků a následně pracoval na North Collegiate School v Jeju v Jižní Koreji. Nigel byl také učitelem na střední škole v Pensylvánii v rámci programu Fulbright Exchange. Předtím, než se stal učitelem, působil jako konzultant pro řízení dopravy pro společnost British Rail a jako inženýr v oblasti životního prostředí v Centru pro alternativní technologie.

Nigel ve škole prosazuje dvě témata: vztahy a akademické ambice. Podporuje učitele v tom, aby byli zvídaví, inovativní a reflexivní, protože ví, že studenti takovýchto učitelů se stanou také takovými. Kromě toho je Nigel horlivým cyklistou a loni v létě jel na kole až do Lublaně. Užívá si netradiční rodinné dovolené, jako například terénní jízdu po Islandu a ve Skandinávii, železniční výlety po východní Evropě, paragliding v Alpách nebo jízdu se psím spřežením ve Švédsku. Studiu českého jazyka se Nigel věnuje čtyři hodiny týdně, a přesto dělá jen drobné pokroky, avšak je přesvědčen, že tvrdá práce je důležitější než snadný úspěch. 

Dvě z jeho čtyř dětí na Anglickém gymnáziu odmaturovaly. Nejstarší dcera studuje medicínu a nejmladší syn navštěvuje střední školu. Nigel pravidelně cestuje do Velké Británie, kde tráví čas se svou ženou Susan a s nejmladším synem. Není-li to možné, rád jezdí do hor a obzvláště se mu líbí nadčasová krása Šumavy, zejména klidné, odlehlé údolí na německé hranici, kde si pořizuje malý byt, aby tam mohl občas uniknout před rušným životem v Praze.