ECP v médiích – Tipy pro distanční výuku

Share this article

ECP in the media

Přečtěte si článek o Anglickém gymnáziu, který portál Expats.cz vydal 24. března pod titulem Distanční vzdělávání: odborné tipy pro ještě lepší online výuku.

Distanční vzdělávání přináší mnoho výzev, od těch technologických po bolesti zad a namáhání očí, a protože se děti stále nachází v situaci, kdy vzdělávání probíhá na dálku, rodiče je musí k výuce z domova povzbudit.

Novináři z Expats.cz hovořili se dvěma zkušenými pedagogy z Anglického gymnázia, aby zjistili, jak se vyrovnávají s výzvou výuky na dálku a jaké rady by dali rodičům a dětem na druhé straně obrazovky.

Daniel Ibbitson, vedoucí pro počítačové vědy a koordinátor e-learningu, uvedl, že Anglické gymnázium již před uzavřením škol používalo aplikace Google Apps pro vzdělávání, a z toho důvodu byl přechod na distanční výuku poměrně bezproblémový. 

Pan Ibbitson řekl, že díky aplikacím v Google Apps „můžeme si zobrazit všechny probíhající práce, v každé třídě můžeme tvořit menší pracovní skupiny a používáme také funkci chatu, která umožňuje rychlou individuální komunikaci. Aplikace Google Classroom nám také umožňuje publikovat všechna zadání práce i přijímat vypracované úkoly a my pak můžeme studentům poskytnout zpětnou vazbu písemně, slovně i přes videohovor.“

Emily Rankin, zástupkyně ředitele pro vyučování a učení, sdělila, že zatímco se škola pohotově připravovala na distanční vzdělávání, bylo třeba přizpůsobit čas strávený transformací některých aktivit ze školních tříd pro online platformu, např. skupinových prezentací nebo sókratovských diskusí.

Oba učitelé uznávají, že motivovat všechny žáky každý den může být výzvou, avšak zároveň jsou inspirováni tím, jak dobře si studenti vedou za takových náročných okolností, a jsou odhodláni podporovat svou komunitu, v tom, aby období online výuky maximálně využila ke vzdělávání.

V článku na expats.cz si přečtěte tipy Anglického gymnázia, jak zlepšit distanční výuku:

https://www.expats.cz/czech-news/article/great-tips-for-distance-learning

“V našich očích jsou učitelé z Anglického gymnázia skutečnými hrdiny výuky v současné covidové situaci. Neskutečně oceňujeme jejich práci. Jejich úsilí přímo formuje naše děti a je pro nás nepostradatelné.”

Irena Duffková

matka studentky