Média se věnují úspěchu absolventa ECP

Share this article

ECP graduate David Jehlička

Čerstvý absolvent Anglického gymnázia David Jehlička byl nedávno prezentován v médiích (idnes.cz, DVTV) jako inspirativní osobnost. Na tomto odkazu si můžete přečíst rozhovor s absolventem Anglického gymnázia Davidem Jehličkou (19) na idnes.cz. DVTV zveřejnilo rozhovor s Davidem zde.

London School of Economics

David se momentálně připravuje na studium na britské univerzitě London School of Economics and Political Science, kde bude studovat tříletý bakalářský obor mezinárodní vztahy a politologie. Vzdělání, které získal na Anglickém gymnáziu, ho inspirovalo k tomu, aby zvážil studium v zahraničí.

Ocenění britského velvyslance Mladá osobnost roku

David je také držitelem ceny britského velvyslance Mladá osobnost roku. Toto ocenění obdržel na loňské ceremonii na Britském velvyslanectví přímo od pana velvyslance a od paní Evy Jiřičné.

Stipendium Jana Barty

Na Anglickém gymnáziu mohl studovat díky Stipendiu Jana Barty. Jan Barta je rovněž absolventem ECP, z roku 2004. Po zakončení studia na University College London se stal úspěšným podnikatelem a investorem. Jeho projekty zahrnují ePojisteni.cz, což je největší on-line srovnávací portál pro pojištění vozidel v České republice. Jan říká o Anglickém gymnáziu následující: „Studium mi pomohlo rozvinout životně důležité dovednosti, kterých si cením velmi vysoko (dokonce více než akademických vědomostí), a to například schopnosti uvažovat a řešit problémy, zůstat neustále zvídavý a být schopen získané předat dál.“ Kromě Davida Jan podporuje i studium několika dalších studentů. Za poslední tři roky nastoupili další dva naši stipendisté na Oxford University.

Reciprocita

Absolventi ECP, Jan Barta a David Jehlička, jsou oba skvělými příklady naplnění poslání Lorda Holma (prvního předsedy správní rady ECP), který nabádal studenty k tomu, aby společnosti ‚předali dál, co se jim podařilo získat.‘ U nás na Anglickém gymnáziu o to usilujeme všichni.

Listen to the interview on DVTV with David Jehlička, ECP graduate/Barta Scholarship scholar, now preparing to take up…

Posted by The English College in Prague – Anglické gymnázium, o.p.s. on Wednesday, September 2, 2020
Chcete-li sledovat toto vložené video, přijměte prosím soubory cookie. statistics, marketing