Pedagogická praxe na Anglickém gymnáziu

Share this article

ECP trainee teachers

S potěšením oznamujeme, že od příštího akademického roku bude na Anglickém gymnázium probíhat pedagogická praxe pro učitele z Velké Británie. Budou působit na naší škole, aby mohli rozvinout své dovednosti v mezinárodním prostředí.

Tato iniciativa se nazývá Teaching Together in Europe a byla založena ve spolupráci s britskými školami v Bruselu (British School of Brussels) a v Římě (St George’s British International School, Rome).

Začínající učitelé přijdou na praxi z organizací Nottinghamshire Torch SCITT a Pennine Lancashire SCITT. Gymnázium také přivítá mladé kolegy z instituce One Cumbria Teaching School Hub.

Mentorováním nových učitelů předáváme znalosti a zkušenosti, které máme, stejně jako to naši mentoři kdysi dělali pro nás. Doufáme, že vytvoříme novou generaci mezinárodně smýšlejících učitelů.

Spolupráce s našimi evropskými a britskými protějšky otevře příležitosti pro pedagogické zkušenosti a profesionální vzdělávání.

„Partnerství TTE vzniklo z touhy prohloubit spojení mezi přípravou učitelů ve Velké Británii a britskými mezinárodními školami v Evropě. Naše školy tolik těží z přítomnosti učitelů vyškolených ve Velké Británii a je dobré, abychom nabídli něco na oplátku. Vzdělávání dětí překračuje státní hranice a mezinárodní sdílení nápadů a názorů bude přínosem pro nás všechny.“

Tony Emmerson – zástupce ředitele, Anglické gymnázium

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Teaching together in Europe