Pozvánka na koncert na podporu Stipendia Václava Havla

Share this article

Vaclav Havel Concert

Srdečně Vás zveme na benefiční koncert a aukci na podporu Stipendia Václava Havla. Akce se koná 15. března od 18:00 hodin v Dominikánském klášteře a potrvá přibližně 90 minut. Těšit se můžete na vystoupení našich studentů, romské hudebníky a občerstvení. Během večera také vyhlásíme vítěze výtvarné soutěže Třikrát CO! určené dětem českých základních škol.

Lístky můžete koupit přes tento odkaz, je potřeba zadat toto heslo: KoncertVHS2024. Cena lístků je pro studenty ECP je 200 Kč a pro dospělé 250 Kč. Lístky si bude možné koupit i těsně před začátkem koncertu.

Účelem tohoto krásného večera je bořit předsudky a podporovat myšlenku, že všichni jsme lidé a je hezké si pomáhat. Proto veškeré finanční prostředky půjdou na pokrytí stipendia pro romského studenta či studentku. Na škole máme již druhého romského stipendistu a věříme, že v budoucnu jich bude přibývat.

V aukci můžete zakoupit například knihu Připraven sloužit podepsanou knížetem Schwarzenbergem, luxusní výrobky paní Klett a spoustu dalších předmětů. Jsme vděční všem rodičům, kteří nám do aukce darovali celou řadu zajímavostí. V příloze naleznete prezentaci všech aukčních předmětů.

Celý školní týden, na jehož konci se koncert a aukce konají, je věnován romské tematice a diverzitě, proto se pro každý ročník chystá odlišný program. Například 4. a 5. ročník se může těšit na debatu o vlivu  globalizace na národní a menšinové kultury, 1. ročník vyslechne přednášku o kořenech Romů, 2. ročník bude zkoumat film Jak jsem se stala partyzánkou a pro 3. ročník je přichystán workshop o holocaustu Romů, na který naváže výlet do Let.

Těšíme se na Vás!

S pozdravem
Anna Marion Andrášková,
Členka týmu – Měníme životy k lepšímu
Studentka 4. ročníku
koncert Vaclava Havla