Soutěž Eurovision 2023 přichází na Anglické gymnázium!

Share this article

Tento týden jsme se na naší škole věnovali hudební soutěži Eurovision! Máme radost, že dva z pěti finalistů v klání o reprezentaci České republiky na Eurovizi 2023 jsou absolventi ECP. Studenti i učitelé byli nadšeni, že obě kandidátky přišly, hovořily se studenty a zazpívaly jim.

Patricie Fuxová

Patricie Fuxová ukončila studium v ECP v roce 2010 a poté pokračovala ve studiu hudby na Berklee College of Music. Právě jako studentka hudby založila svoji kapelu Vesna, se kterou soutěží o příležitost reprezentovat svoji zemi na Eurovizi 2023.

Patricie řekla: „Myslím si, že důvod, proč Anglické gymnázium produkuje tolik uchazečů o soutěž Eurovize, je ten, že studenti jsou povzbuzováni k tomu, aby byli kreativní a následovali svou vášeň. Akademické studium je velmi důležité, ale je stejně důležité, aby se studenti věnovali tomu, pro co jsou zapáleni, a dostali příležitost zazářit. V hudebním průmyslu jsem vypozorovala i něco dalšího, co se studenti ECP ve škole učí – že není nic špatného na tom, dělat chyby. Pomáhá nám to k tomu, abychom se jako jednotlivci i jako umělci učili a rozvíjeli.

My Sister’s Crown

Píseň kapely Vesna, se kterou se uchází o reprezentaci v Eurovizi 2023, má název My Sister’s Crown. Byla inspirována snahou povzbudit ženy k tomu, aby měly sebevědomí zazářit. Kapela zpívá česky, anglicky a ukrajinsky a její rapperka je z Bulharska. Pro mnohé bude ukrajinský text písně obzvlášť silný. V oficiálním videu k písni My Sister’s Crown se objevuje také absolventka ECP z roku 2005 Lilia Khousnoutdinova.

Michaela Charvátová

Michaela Charvátová je další absolventkou ECP, která se letos uchází o účast v Eurovizi 2023 jako Maella. Odmaturovala v roce 2015 a následně studovala hudební skladbu na BIMM Institutu v Londýně.

Její píseň Flood vznikla velmi rychle, řekla studentům. Procházela si těžkým obdobím a cítila se smutně, že se musí tolik opírat o svého partnera. Řekla však, že oficiální video má latinský rytmus, který dokáže smutek roztančit. Aby zdůraznila důležitost přátel, které si našla v ECP, doplnila, že video klip produkoval absolvent školy z roku 2014 Ruy Okamura. Ruy je jako producent hudebních videí žádaný. Pro další absolventku roku 2014, Dominiku Haškovou, a její kapelu DOMI produkoval oficiální video Lights Off, se kterým reprezentovali Českou republiku v Eurovizi 2022!

Pošlete hlas do Eurovize 2023!

Hlasování, které rozhodne o tom, kdo bude Českou republiku reprezentovat na květnové Eurovizi 2023, začalo počátkem tohoto týdne po živém vysílání. Hlasování bude ukončeno v pondělí, 6. února, minutu před půlnocí, a výsledek bude oznámen následující den.

Do té doby Anglické gymnázium podporuje obě své talentované absolventky. Držíme palce, abychom měli ve finále Eurovize dva účastníky z ECP za sebou! Až se rozhodnete, která z kandidátek by to měla být, můžete hlasovat zde.