Kulturní olympiáda na Anglickém gymnáziu

Share this article

ECP Cultural Olympiad

Začátek nového trimestru proběhl ve znamení kreativity, když studenti z našich kolejí (Aqua, Ignis, Terra a Ventus) spěchali s přípravou příspěvků do Kulturní olympiády, aby stihli termín odevzdání na konci ledna. Naši obvyklou velkou celoškolní akci v Salesiánském divadle jsme letos museli uspořádat virtuálně, a při přípravě dodržovat současná vládní nařízení o dodržování rozestupů. Nebyl to pro pro naše kreativce snadný úkol!

Více než 100 studentů z celé školy se postavilo této výzvě a vytvořilo neuvěřitelnou škálu sólových i skupinových vystoupení a našlo vynalézavé způsoby, jak nápaditě bojovat proti omezením prostřednictvím videí kombinujících více obrazovek, kreativních setkání přes Google a působivých nahrávek v domácích studiích. Letošní téma „Čas“ inspirovalo všechny příspěvky, které přinesly inovativní, nápadité a vynalézavé zpracování ve výtvarných i dramatických kategoriích. Porota složená z externích profesionálů přidala do celého procesu lesk slávy a virtuální formát akce umožnil prezentaci široké škály podpůrných vzkazů z celé školy, viz naše zahajovací montáž – je to zajímavá podívaná.

Výsledky

V pátek 12. února odpoledne se všichni studenti zúčastnili sledování Kulturní olympiády ve dvou částech. Byla to zábavná show plná humoru, vtipu, kreativity, mírné trapnosti a samozřejmě talentu, vedená naším interním moderátorem panem Hillierem. Po ostře vybojované bitvě zvítězila o jeden bod kolej Ventus! Vřelé díky našim kulturním kapitánkám – Monice (Aqua) Bibi (ignis), Josephine (Terra) a Sofii (Ventus). Pracovaly neúnavně za specifických okolností, aby zajistily vynikající účast svých týmů. Prokázaly vynikající tvůrčí vedení a celkově byly působivými delegáty umění. Gratulujeme všem zúčastněným.
Katy MacLeod, vedoucí oddělení umění

Autor: Beatrice Doubová, Aqua – vítězka kategorie výtvarné umění