Literární festival na Anglickém gymnáziu: Je čas číst!

Share this article

ECP literary festival

Naše téma pro letošní Literární festival bylo možná smysluplnější než kdy jindy, protože během současné pandemie máme všichni více času na čtení než obvykle… Pro mnohé z nás je četba skutečným únikem, přispívá k naší pohodě a určitě je to aktivita, kterou chceme oslavovat!

Autoři

Kathryn Evans, oceněná autorka knih Beauty Sleep and More of Me, zahájila náš festival motivační prezentací s názvem Odolnost a četba, během níž hovořila o svých oblíbených knihách a pozitivním dopadu, který na ni četba má.

ECP literary festival

Ross Welford, nejprodávanější autor na mezinárodní úrovni, poté nejen předvedl neuvěřitelné kouzelnické triky, ale také tipy, jak zlepšit dovednosti v tvůrčím psaní. Jeho přednáška byla mezi studenty velmi oblíbená. Užili si nácvik tvůrčího psaní a líbily se jim jeho odpovědi na jejich otázky.

Festival zakončil Rob Bradley – mistr světa ve freestylovém rapu, básník, autor písní a také autor knihy Reasons to Write Rhymes. Všechny ohromil provedením improvizovaného rapu za použití šedesáti náhodných slov navržených studenty. Dále se podělil o svou literární cestu a zdůraznil důležitost víry v sebe a následování tvůrčích vášní.

ECP literary festival

Aktivity

Mezi jednotlivými prezentacemi studenti v průběhu dne absolvovali řadu aktivit souvisejících s četbou, čímž získávali body pro své koleje. Aktivity zahrnovaly vytvoření čtenářského doupěte, video upoutávky na knihu, psaní a recitování poezie, psaní povídky nebo přípravu knižní ilustrace. Kromě toho studenti pro své koleje také vyprodukovali webové stránky zaměřené na četbu, báječné twitterboardy založené na literárních postavách a dva týmy z každé koleje soutěžily ve velkém knižních kvízu. Byl to nabitý den a výsledky prací studentů byly vynikající! Už se těšíme na příští ročník!
Kayti Selbie, knihovnice

Podívejte se na tuto upoutávku na knihu od Sofie Balharové z 2. ročníku