Nadace Anglického gymnázia

Share this article

ECF

Každý rok pořádá English College Foundation (ECF – Nadace Anglického gymnázia) v Londýně valnou hromadu. Při této příležitosti mají naši příznivci ve Spojeném království možnost dozvědět se od ředitele Browna o veškerém dění ve škole. Na letošní setkání se všichni velmi těšili, protože to bylo poprvé od začátku pandemie, co jsme se mohli setkat osobně.

Dr Martyn Bond, with 2015 graduates,
Dan Holubář and Chip Nguyen
Photo credit: Nigel Haward

Dr. Brown informoval členy nadace o tom, jak se škole podařilo úspěšně se vypořádat s výzvami spojenými s pandemií Covidu. Na setkání také představil velké plány pro renovaci a rozšíření školy po koupi budovy. Členové nadace si prohlédli plány společnosti Med Pavlík Architekti, které budou zaslány našemu britskému patronovi, princi z Walesu.

Řečníci z řad absolventů

Kromě Dr. Browna vystoupilo na valné hromadě také několik absolventů Anglického gymnázia. Hovořili zejména o průběhu své kariéry od ukončení ECP. Letos vystoupili Natálie Hendrychová (2016) a Jakub Kohout (2006).

Natálie Hendrychová with Dr Brown
Photo credit: Nigel Haward

Natálie je členka jednoho z nejznámějších pražských módních domů Pietro Filipi a není tedy žádným překvapením, že vystudovala bakalářský program v oboru Fashion Merchandise Management na University of Westminster. Poté získala na University of the Arts v Londýně magisterský titul v oboru aplikovaná psychologie v módě. Natálie, která nyní působí jako Business Development Manager pro Sans Souci Lighting, pracuje s prestižními klienty od Richterovy vily přes Claridge’s Hotel v Londýně až po možná nejhonosnější hotel na světě, Burj Al Arab v Dubaji.

Jakubovými silnými stránkami jsou matematika a ekonomie a jeho kariéra se tudíž posunula zcela jiným směrem. Po absolvování programů Management; International Business na Royal Holloway, University of London, získal kvalifikaci diplomovaného účetního. Nyní pracuje jako finanční ředitel společnosti Seedrs, která se specializuje na uvádění startupů do kontaktu s investory. Přestože Natálie a David navštěvovali ECP v jinou dobu v rozmezí deseti let, oba vřele hovořili o svém studiu a potvrdili, že škola sehrála roli v jejich následném úspěchu. Jakub je také pokladníkem nadace ECF a za velmi důležitá pokládá slova Lorda Holma, našeho prvního předsedy správní rady, o potřebě ‚vrátit zpět, co člověk získal‘.

Jakub Kohout (2006) with Dr Brown
Photo credit: Nigel Haward

Počátky Anglického gymnázia

Naše bývalá předsedkyně správní rady školy, paní Ann Lewis, spolu s bývalým členem správní rady školy Dr. Martynem Bondem a dalšími založili v roce 1992 nadaci English College Foundation. ECF je charitativní organizace registrovaná ve Spojeném království a jejím cílem bylo otevřít školu v Praze po sametové revoluci a vyučovat zde program IB v angličtině po pádu komunismu. Jak se říká, zbytek je historie: od otevření školy v září 1994 získalo v ECP diplom IB více než 1400 studentů.

Rodinná tradice

Dr Bond with ECF Chairman, Elizabeth Cooke
Photo credit: Nigel Haward

Předsedkyní nadace ECF je Elizabeth Cooke, další z členů správní rady školy. Dodržuje rodinnou tradici, jelikož její zesnulý otec Nicholas Morris byl také ve správní radě ECP, a to v období 2004-2012. Paní Cooke je bývalá zástupkyně ředitele a působí ve výboru ECP pro vzdělávání.

Nadace ECF dnes

Nadace nadále Anglické gymnázium podporuje formou fundraisingu a pořádáním společenských akcí pro absolventy ECP, kteří pokračují ve studiu v Londýně. Před pandemií Covidu nadace také organizovala pro studenty ECP pracovní stáže v Londýně. Díky této iniciativě mohli studenti ECP poprvé okusit život v Londýně a získat cenné zkušenosti s tím, jaké by to bylo pracovat v tak různých profesních oblastech, jako je výzkum pro politický think-tank, medicína a žurnalistika či práce pro poslance parlamentu.