Videotéka kariér absolventů

Share this article

Katie Chlumská
Katie Chlumská working in Abaarso.

Katie Chlumská o své spolupráci s nevládními organizacemi

Na Anglickém gymnáziu často říkáme, že pomoc druhým je v naší DNA. Je to lekce, které se Katie Chlumská během svého studia na naší škole určitě učila. V nejnovějším příspěvku do naší videotéky kariér absolventů Katie nahrála fascinující popis svých zkušeností o své spolupráci s nevládními organizacemi. Ve svém videu kombinuje úžasné fotografie ze své práce v terénu na palestinském území, v Nepálu, Číně a Somálsku s několika velmi užitečnými radami pro současné studenty ECP.

Anglické gymnázium podporuje dobročinnost

Po absolvování ECP v roce 2008 získala Katie bakalářský titul v oboru mezinárodní vztahy na univerzitě v Exeteru. Poté obdržela magisterský titul v oboru globální a srovnávací politiky na Queen Mary University v Londýně. Během vysokoškolského studia Katie transformovala svou lásku k pomoci druhým na vášeň pro rozvojovou práci. Všechno to začalo u nás na Anglickém gymnáziu při charitativních sbírkách a šíření povědomí o dobročinných aktivitách, které naši studenti podporují. Další informace o charitativní činnosti ECP můžete najít na našem webu zde. 

Návštěva studentů ve škole

Někteří naši studenti si budou pamatovat, že Katie přišla k nám do školy v roce 2018, aby si s nimi promluvila o své tehdejší práci. Byla zástupkyní ředitele Abaarso School of Science & Technology v Somálsku, což je škola vedená nevládní organizací a financovaná prostřednictvím Horn of Africa Education Fund / USAID.

Po třech letech ve škole Abaarso se Katie vrátila do Prahy. Dostala nabídku proacovat na ministerstvu školství v oddělení mezinárodních vztahů, EU a ESIF. Zde jako projektová / finanční manažerka dokáže dobře využít své praktické zkušenosti v tomto oboru. Přestože si Katie v současné době dělá přestávku od rozvojové práce v první linii, říká: „V tuto chvíli možná pracuji v kanceláři, ale stále naplňuji svoji potřebu pozitivně přispívat komunitě, i když se jedná o velmi odlišný druh pomoci, který je méně praktický než jsem byla zvyklá. A i když jsem ráda, že během pandemie mohu být v Praze se svou rodinou, uvidíme, co přinese budoucnost. “

Duch komunity ECP

Video příspěvek Katie si můžete prohlédnout zde. Velmi šlechetně, v pravém duchu ECP, nabídla, že studentům odpoví na otázky týkající se její kariéry. Pokud se tedy chcete dozvědět o její práci více, můžete jí poslat e-mail na adresu: katie.chlumska@gmail.com.