Výsledky přijímacích zkoušek do 2. ročníku

Share this article

entrance exam results

Accepted after the first round of entrance exams from 22 April, 2021 / Přijatí po 1. kole přijímacích zkoušek ze dne 22.4.2021:

Year 2 / do 2. ročníku:

221320
221198
221284
221279
221280
221308
221276
221222
221199

Congratulations to successful candidates./Blahopřejeme úspěšným kandidátům!

Pocta Ivanu Havlovi

Share this article

Ivan Havel at the ECP Václav Havel Scholarship concert.

Anglické gymnázium přijalo smutnou zprávu o nedávném smrti Ivana Havla. Bratr našeho zakládajícího patrona Václava Havla, Ivan, byl dlouholetým zastáncem ECP. Byli jsme proto poctěni a potěšeni, když souhlasil, že nám umožní, abychom na jeho počest po něm pojmenovali cenu pro úspěšného studenta.

Cena Ivana M. Havla

Cenu získal poprvé v květnu 2020 student Victor Slimák. ECP každoročně uděluje svým studentům 45 cen napříč celou řadou školních předmětů. K dispozici je také sedm cen, které oceňují zvláštní úspěchy studentů.

Univerzální člověk

Jednou z těchto ocenění je i Cena Ivana M. Havla, kterou udělujeme studentovi, jenž může být charakterizován jako univerzální člověk. Specializace je v dnešní společnosti čím dál důležitější, avšak univerzální člověk vyniká ve více než jedné disciplíně. Cenu získává student, který je především vědecky založený, stejně jako sám Ivan Havel. Vítěz by měl prokázat výjimečný talent napříč vědeckými obory, avšak měl by také dobře rozumět humanitním oborům, umělecké tvořivosti a být schopen aplikovat interdisciplinární kompetence v několika předmětech. Cena Ivana M. Havla oceňuje tvrdou práci, nadšení a ochotu studovat nad rámec učebních osnov. Je to pocta Ivanovi Havlovi.

Bratři

Jak zmiňují nekrology, Ivan Havel byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra. Byl dva roky mladší než jeho bratr Václav a dříve působil jako ředitel Centra teoretických studií, které bylo výsledkem společného úsilí Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR. Jako expert na kybernetiku, umělou inteligenci a robotiku byl v letech 1990 až 2019 šéfredaktorem časopisu Vesmír.

Na Ivana Havla budeme vděčně vzpomínat za jeho podporu při povzbuzování našich studentů v tom, aby se rovněž stali univerzálními osobnostmi.

Ocenění pro studenty

Share this article

ECP prize winners

Vítězové prvního udílení cen za akademický rok 2020/21 byli vyhlášeni ředitelem školy během pátečního celoškolního online shromáždění. Kteří studenti získali ceny ECP za přínos komunitě?

Cena Lorda Holma za službu komunitě

Cena Lorda Holma se uděluje na památku zakládajícího předsedy správní rady Anglického gymnázia.

Kterýkoli člen školní komunity může nominovat studenta, který usilovně pracuje pro školní komunitu nebo pomáhá lidem v nouzi, a učitelé poté hlasují pro celkového vítěze.

Vítěz – Selma Kaymakci

Selma velmi tvrdě pracovala na organizaci koncertu na podporu Stipendia Václava Havla a pomoci lidem v nouzi. Je také velmi aktivní členkou studentské rady a skvělou vicekapitánkou koleje Aqua. Mimo jiné koordinovala a editovala taneční vystoupení koleje Aqua pro kulturní olympiádu, ve kterém i vystupovala. Selma byla také spolupořádala debatní soutěž v rámci zimních olympijských soutěží studentské rady a debatu o pozitivní diskriminaci. V současné době vede taneční klub pro studenty. Snaží se věnovat naplno všemu, co dělá, a často upřednostňuje pomoc druhým a dává přednost podpoře komunity ECP před vším ostatním. Kromě toho je Selma také zapojena do nové studentské organizace, která se snaží zlepšit vzdělávací systém v České republice.

Cena ředitele za službu komunitě

Tato cena se uděluje studentovi, který v průběhu roku udělal pro školní komunitu nejvíce.

Vítěz – Priya Ghotane

Priya se dobrovolně přihlásila téměř ke každé události a vytvořila řadu vlastních. Členkou studentské rady je od 1. roku a je kapitánkou kultury a kapitánkou prostředí domu Ignis. Priya je jedním ze zakládajících členů a nyní spolupředsedou klubu GSA, zapojeným členem výboru pro ekologii a aktivním účastníkem debatních soutěží. Minulý rok vedla online studentský debatní klub. Priya je obrovským přínosem pro školní komunitu a vynikajícím vzorem pro mladší studenty.


Ocenění za službu komunitě

Vítěz – Karolina Flook

Karolina představuje školu a její étos poněkud v zákulisí. Naštěstí jsme se dozvěděli, že pravidelně podporuje sirotčinec Charlotty Masarykové. Připravuje tam vánoční dárky pro děti a loni se rozhodla finančně pomoci sirotčinci. Vytvořila také speciální vánoční dárky, které obsahovaly náušnice od ní a její sestry a osobní přání. Když je na Moravě, navštěvuje Základní Škola Integra, která se stará o děti s různým postižením. Také tam vyučuje angličtinu. Letos se zúčastnila Velikonoční charitativní výzvy, připravila pěknou velikonoční výzdobu Domu pro seniory ve Vysočanech a upiekla pro ně také mnoho cukrovinek. Nějaká „malá“ pomoc na několika „malých“ místech je přesně to, co může udělat ze světa lepší místo.

Chcete-li sledovat toto vložené video, přijměte prosím soubory cookie. statistika, marketing
Chcete-li sledovat toto vložené video, přijměte prosím soubory cookie. statistika, marketing

Přijímací zkoušky – důležité upozornění

Share this article

ECP entrance exams

Hygienická opatření

V souvislosti s koronavirovou situací byla přijata následující hygienická opatření. Znění formálního mimořádného opatření MZ ČR najdete zde.

Příchod

  • Prosíme, abyste dorazili v čase, který je stanoven na přihlášce. Příchody uchazečů jsme načasovali tak, aby se před budovou nesešli všichni najednou.
  • Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost nošení respirátoru (dospělí) nebo zdravotnické obličejové masky (uchazeči) dle platných opatření a norem Ministerstva zdravotnictví. Prosíme o dodržování 2 m odstupů od ostatních uchazečů.

Vstup do budovy školy

  • Vstup do budovy školy je umožněn pouze uchazečům, nikoliv rodičům, kteří je doprovázejí, a pouze pokud
    • nebudou mít příznaky onemocnění COVID-19 (zvýšená teplota, kašel, ztráta čichu/chuti, atp.) a
    • doloží před přijímací zkouškou negativní výsledek antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 provedeného v posledních 7 dnech před konáním zkoušky. Doklad o negativním testu lze nahradit jinými doklady (viz níže).

Registrace uchazečů a doložení negativního výsledku testu

  • Během registrace a před vstupem do budovy každý uchazeč předloží potvrzení o negativním výsledku testu nebo jeho náhradu. Potvrzení nebudeme vybírat ani pořizovat kopie, pouze zkontrolujeme uvedené údaje. Musí jasně uvádět jméno uchazeče, datum a výsledek testu a identifikaci toho, kdo test prováděl (škola, lékař, testovací centrum). Potvrzení lze doložit i v elektronické podobě se zaručeným elektronickým podpisem.

Testování na přítomnost viru SARS-CoV-2

  • ECP nemá povinnost zajišťovat testy pro uchazeče o studium. O test můžete požádat v současné škole, kterou Váš syn nebo dcera navštěvují, nebo se můžete objednat k lékaři či na veřejné odběrové místo. Pokud by byl se zajištěním testu na výše zmíněných místech jakýkoli problém, kontaktujte mě prosím e-mailem na [email protected] nebo telefonicky na číslo +420 725 772 645.
  • Doporučujeme test absolvovat několik dní před termínem zkoušky (avšak ne dříve než 7 dní před zkouškou!). O pozitivním výsledku syna/dcery jste povinni informovat svého dětského lékaře a poté musí dítě absolvovat konfirmační RT-PCR test. Pokud by konfirmační test vyšel negativně, může se uchazeč účastnit zkoušek v řádném termínu. Pokud by konfirmační test vyšel pozitivně, budete se dále řídit platnými nařízeními Ministerstva zdravotnictví a pro syna/dceru najdeme náhradní termín pro vykonání zkoušky, pokud mě o pozitivním výsledku budete bezodkladně informovat nejpozději do 25. dubna.

Potvrzení o provedeném testu ve škole může být nahrazeno:

  1. dokladem o tom, že osoba prodělala COVID-19, uplynula u ní doba izolace a od prvního pozitivního antigenního testu nebo RT-PCR testu neuplynulo více než 90 dní,
  2. dokladem o negativním výsledku antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 7 dnů a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření k provádění testů,
  3. certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.

Ve školní budově

  • Uchazeči budou po celou dobu průběhu přijímacích zkoušek nosit zdravotnickou obličejovou masku dle platných opatření a norem Ministerstva zdravotnictví. Zaměstnanci školy budou po celou dobu nosit respirátor.
  • Všichni uchazeči by měli mít svou vlastní masku, na místě však budeme mít připraveny ochranné prostředky navíc, které můžeme poskytnout v případě potřeby.
  • Mezi zkouškami budou krátké (cca 15 minut) přestávky. Žádáme, aby uchazeči trávili přestávky ve školní budově nebo za pěkného počasí venku na školním hřišti.
  • Během přestávek bude možné konzumovat jídlo a pití, pokud budou dodrženy rozestupy 2 m od všech ostatních uchazečů.
  • V každé místnosti bude k dispozici dezinfekce na ruce. Na toaletách je tekoucí voda, mýdlo v dávkovači, dezinfekce na ruce v dávkovači a jednorázové papírové ručníky. Doporučujeme, aby si uchazeči důkladně myli/dezinfikovali ruce.
  • Třída, ve které bude probíhat zkouška, bude během přestávek důkladně vyvětrána, a několikrát denně budeme pravidelně dezinfikovat všechny často používané povrchy.

ECP v médiích – Tipy pro distanční výuku

Share this article

ECP in the media

Přečtěte si článek o Anglickém gymnáziu, který portál Expats.cz vydal 24. března pod titulem Distanční vzdělávání: odborné tipy pro ještě lepší online výuku.

Distanční vzdělávání přináší mnoho výzev, od těch technologických po bolesti zad a namáhání očí, a protože se děti stále nachází v situaci, kdy vzdělávání probíhá na dálku, rodiče je musí k výuce z domova povzbudit.

Novináři z Expats.cz hovořili se dvěma zkušenými pedagogy z Anglického gymnázia, aby zjistili, jak se vyrovnávají s výzvou výuky na dálku a jaké rady by dali rodičům a dětem na druhé straně obrazovky.

Daniel Ibbitson, vedoucí pro počítačové vědy a koordinátor e-learningu, uvedl, že Anglické gymnázium již před uzavřením škol používalo aplikace Google Apps pro vzdělávání, a z toho důvodu byl přechod na distanční výuku poměrně bezproblémový. 

Pan Ibbitson řekl, že díky aplikacím v Google Apps „můžeme si zobrazit všechny probíhající práce, v každé třídě můžeme tvořit menší pracovní skupiny a používáme také funkci chatu, která umožňuje rychlou individuální komunikaci. Aplikace Google Classroom nám také umožňuje publikovat všechna zadání práce i přijímat vypracované úkoly a my pak můžeme studentům poskytnout zpětnou vazbu písemně, slovně i přes videohovor.“

Emily Rankin, zástupkyně ředitele pro vyučování a učení, sdělila, že zatímco se škola pohotově připravovala na distanční vzdělávání, bylo třeba přizpůsobit čas strávený transformací některých aktivit ze školních tříd pro online platformu, např. skupinových prezentací nebo sókratovských diskusí.

Oba učitelé uznávají, že motivovat všechny žáky každý den může být výzvou, avšak zároveň jsou inspirováni tím, jak dobře si studenti vedou za takových náročných okolností, a jsou odhodláni podporovat svou komunitu, v tom, aby období online výuky maximálně využila ke vzdělávání.

V článku na expats.cz si přečtěte tipy Anglického gymnázia, jak zlepšit distanční výuku:

https://www.expats.cz/czech-news/article/great-tips-for-distance-learning

“V našich očích jsou učitelé z Anglického gymnázia skutečnými hrdiny výuky v současné covidové situaci. Neskutečně oceňujeme jejich práci. Jejich úsilí přímo formuje naše děti a je pro nás nepostradatelné.”

Irena Duffková

matka studentky