Ocenění pro studenty

Share this article

ECP prize winners

Vítězové prvního udílení cen za akademický rok 2020/21 byli vyhlášeni ředitelem školy během pátečního celoškolního online shromáždění. Kteří studenti získali ceny ECP za přínos komunitě?

Cena Lorda Holma za službu komunitě

Cena Lorda Holma se uděluje na památku zakládajícího předsedy správní rady Anglického gymnázia.

Kterýkoli člen školní komunity může nominovat studenta, který usilovně pracuje pro školní komunitu nebo pomáhá lidem v nouzi, a učitelé poté hlasují pro celkového vítěze.

Vítěz – Selma Kaymakci

Selma velmi tvrdě pracovala na organizaci koncertu na podporu Stipendia Václava Havla a pomoci lidem v nouzi. Je také velmi aktivní členkou studentské rady a skvělou vicekapitánkou koleje Aqua. Mimo jiné koordinovala a editovala taneční vystoupení koleje Aqua pro kulturní olympiádu, ve kterém i vystupovala. Selma byla také spolupořádala debatní soutěž v rámci zimních olympijských soutěží studentské rady a debatu o pozitivní diskriminaci. V současné době vede taneční klub pro studenty. Snaží se věnovat naplno všemu, co dělá, a často upřednostňuje pomoc druhým a dává přednost podpoře komunity ECP před vším ostatním. Kromě toho je Selma také zapojena do nové studentské organizace, která se snaží zlepšit vzdělávací systém v České republice.

Cena ředitele za službu komunitě

Tato cena se uděluje studentovi, který v průběhu roku udělal pro školní komunitu nejvíce.

Vítěz – Priya Ghotane

Priya se dobrovolně přihlásila téměř ke každé události a vytvořila řadu vlastních. Členkou studentské rady je od 1. roku a je kapitánkou kultury a kapitánkou prostředí domu Ignis. Priya je jedním ze zakládajících členů a nyní spolupředsedou klubu GSA, zapojeným členem výboru pro ekologii a aktivním účastníkem debatních soutěží. Minulý rok vedla online studentský debatní klub. Priya je obrovským přínosem pro školní komunitu a vynikajícím vzorem pro mladší studenty.


Ocenění za službu komunitě

Vítěz – Karolina Flook

Karolina představuje školu a její étos poněkud v zákulisí. Naštěstí jsme se dozvěděli, že pravidelně podporuje sirotčinec Charlotty Masarykové. Připravuje tam vánoční dárky pro děti a loni se rozhodla finančně pomoci sirotčinci. Vytvořila také speciální vánoční dárky, které obsahovaly náušnice od ní a její sestry a osobní přání. Když je na Moravě, navštěvuje Základní Škola Integra, která se stará o děti s různým postižením. Také tam vyučuje angličtinu. Letos se zúčastnila Velikonoční charitativní výzvy, připravila pěknou velikonoční výzdobu Domu pro seniory ve Vysočanech a upiekla pro ně také mnoho cukrovinek. Nějaká „malá“ pomoc na několika „malých“ místech je přesně to, co může udělat ze světa lepší místo.

Chcete-li sledovat toto vložené video, přijměte prosím soubory cookie. statistika, marketing
Chcete-li sledovat toto vložené video, přijměte prosím soubory cookie. statistika, marketing