Studentská rada ECP uspořádala soutěže pro studenty

Share this article

Art competition in lockdown

Když se 10. března školy po celé České republice uzavřely, byl to nový a poněkud vzrušující zážitek. Během několika týdnů si však studenti uvědomili, že online výuka nemůže nahradit ducha školní komunity. Studentská rada proto naplánovala řadu soutěží ve snaze studenty propojit i přes fyzické odloučení.

Studenti se ujali iniciativy při organizaci virtuálního tanečního klubu, turnajů ve videohrách, v online šachách, ve fitness i ve výtvarných počinech. Některé turnaje byly zaměřeny na individuální výkon, zatímco v jiných soutěžích studenti bojovali za své příslušné koleje.

Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž s tématy „Karanténa“ a „Technologie“ přilákala řadu výtvorů. Výsledky byly posouzeny porotci, včetně zaměstnanců školy a Markéty Vašíčkové, absolventky ECP z roku 2018 a studentky na University of Arts London, kteří poblahopřáli všem studentům k jejich práci. Markéta Vašíčková dodala: „Obzvláště jsem ocenila, že někteří studenti zobrazili pocit ztráty osobních spojení během izolace, zatímco jiní zvolili odlišný přístup a zaměřili se na pozitivní důsledky izolace – jako je pokles úrovně znečištění. Prostřednictvím skvělých děl, která se vynořila v tak náročném období … je jasné, že umění nás spojuje.“

Gratulujeme všem účastníkům, organizátorům, vítězům i členům vítězných týmů ve všech soutěžích.

Art competition in lockdown

Ve výtvarné soutěži bylo vybráno 5 vynikajících děl:
1. Shan Shan Chen (Y5)
2. Olga Kosjakova (Y4)
3. Sonya Kalinina (Y2)
4. Annabel Morrisová (Y3)
5. Elsa Sršňová (Y1)

Art competition in lockdown

Fred a Kristýnka, předseda a místopředsedkyně studentské rady